Filmpoint – výstavní prostor Barrandov Studia Užijte si prohlídku filmových ateliérů, areálu Barrandov Studia a exkluzivně také dekoraci středověkého města.


Stálá část expozice Filmpoint mapuje historii ateliérů od samých počátků filmařiny na Barrandově po její současnost. Návštěvníci na výstavě uvidí výběr dochovaných kostýmních a rekvizitních originálů – např. plesové šaty z pohádky Tři oříšky pro Popelku, prsteny a korunovační klenoty ze seriálu Arabela nebo auto ze sci-fi seriálu Návštěvníci… atp.

Dále Filmpoint nabízí náhled do zákulisí filmových řemesel, konkrétně do kostymérny, maskérny a dílny, kde vznikají filmové dekorace. Technicky založení návštěvníci pak ocení ukázky filmové techniky.

Pro veřejnost je Filmpoint otevřen v sobotu a neděli od 10:00 do 16:00 hodin. Expozice se nachází přímo v hlavní budově společnosti Barrandov Studio na Kříženeckého nám. 322/5, vstup do expozice je ve středu hlavní budovy. Nejbližší zastávkou MHD je stanice „Filmové ateliéry“, kde staví autobus č. 105 a 230. Vstupenku do expozice si na určitý čas můžete zakoupit předem na Ticketportalu. Kapacita slotu je omezena na maximálně 25 osob. Pokud přijdete rovnou bez předem zakoupené vstupenky, nemusí být v expozici již volné místo. Cena vstupenky je 300 Kč pro dospělé a 250 Kč pro děti, studenty a seniory.

Prohlídky v červenci:

2. červenec – 3. červenec 2022

9. červenec – 10. červenec 2022

16. červenec – 17. červenec 2022

23. červenec – 24. červenec 2022

30. červenec – 31. červenec 2022

https://www.fundus.barrandov.cz/expozice-filmpoint-a-prohlidky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.