Výstava s názvem „MUCHA, rodinná sbírka“ ve Valdštejnské jízdárně, 15.7.-31.10.2022.


Od pátku 15. července 2022 bude ve Valdštejnské jízdárně, která je součástí sídla českého Senátu, otevřena výstava mapující život a dílo Alfonse Muchy. Výstava s názvem „MUCHA, rodinná sbírka“ představí příběh slavného českého malíře skrze malby, sochy, fotografie i reklamní předměty, přičemž některé z nich uvidí veřejnost úplně poprvé. Výstavu pořádá Nadace Mucha ve spolupráci s horní komorou Parlamentu, architektonického ztvárnění se zhostila Eva Jiřičná. Zájemci si ji mohou prohlédnout denně od 10 do 18 hodin (v sobotu až do 20 hodin) a to do 31. října 2022.

„Mucha byl velkým vlastencem, celý svůj život podporoval český národ. A byť žil dlouhá léta ve Francii, která se mu stala druhým domovem a kde odstartoval svou zářnou kariéru, na svou rodnou zemi nikdy nezapomněl,“ uvedl předseda Senátu Miloš Vystrčil.

Výstava byla plánována tak, aby se mohla uskutečnit během českého předsednictví EU. Její význam umocňuje i fakt, že Česká republika předsednictví přebírá od Francie, která v životě a tvorbě Alfonse Muchy sehrála významnou roli.

https://www.mucha.eu/


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.