SpartanRace

Přední příčky světových šampionátů extrémního závodu SpartanRace patří stále častěji i Čechům.

Extrémní překážkové závody se staly v posledních letech fenoménem a Češi v nich bodují i na světové úrovni. Mezi nejznámější patří SpartanRace, který se dělí do několika úrovní a kategorií, v nichž čeští reprezentanti v roce 2023 získali na světových mistrovstvích cenné kovy nebo se umístili ve dvacítce nejlepších. Nadcházející rok se stane opět velkou výzvou pro všechny, kteří rádi překonávají své hranice.

Česká republika a Slovensko jsou dějištěm závodů SpartanRace od roku 2013 a účastní se jich nejen zdatní sportovci, ale třeba i děti od 4 let. Mezi jednotlivými kategoriemi si opravdu každý najde tu svou, na níž jeho síly stačí. V obtížnosti pak můžete stoupat dál, plnit si sny z jednotlivých závodů kdekoliv po světě a účastnit se evropských či světových šampionátů. Poslední mistrovství světa v Abu Dhabí přineslo České republice zlato ve štafetě. Tým tvořený Klárou Lokajíčkovou, Pavlem Hrdinou a Romanem Tóthem za sebou nechal konkurenci ze všech koutů světa. V jednotlivcích si pak nejlépe vedl Pavel Hrdina, který vybojoval celkové druhé místo. Klára Lokajíčková byla celkově šestá mezi ženami. Nelze opomenout ani úspěchy na světovém šampionátu Trifecta, kde se mohou kvalifikovat pouze ti, kteří v daném roce úspěšně absolvují všechny tři obtížnosti závodu a stanou se tak součástí TrifectaTribe. Z řecké Sparty tak stříbrnou medaili dovezl Konstantin Ožinskij a bronzovou v kategorii 18–24 let Richard Ruml.