OPULENCE: LETNÍ SPOJENÍ BAROKA A HUDBY V ZÁMKU TROJA


 
Série tří hudebních eventů s názvem Opulence, odkazující na hédonismus a velikášství, které se prolíná v umění od baroka až po současnost, proběhne během tří letních večerů v areálu Zámku Troja ve spolupráci GHMP a Radia Wave. První set se bude věnovat velkoleposti současného popu a boji za rovná práva, druhý bude zkoumat propojení baroka a rapové kultury a třetí se zaměří na hojivou sílu varhanního zvuku. Těšit se můžete na koncerty a tematické debaty se zajímavými hosty.

9. 7., 18–22 h
Lineup: DASA, Ponyhenge (fkaFourtuna) Debata: Jana Patočková, Tereza Patočková   Za hranu. Opulence v hudebním boji za rovná práva: Velkým tématem současného boje za rovná práva v popkultuře je slast. Kostýmy hudebnictva se třpytí, basy duní, za právo užívat si života plnými doušky ve všech oblastech bojují ženy i queer lidé. Jakou roli má v současném popu drag? Proč si potěšení všech lidí nejsou rovná? A nemůže třpytivý aktivismus ztratit svou hranu?


OPULENCE II (HEDONISTIC RAP)
30. 7., 18–22 h Lineup: DJ Venktovka, Sawsane Debata: Andrea Steckerová, Kristina Hamplová Naše koně mají zlatý podkovy. Hédonisté v baroku i rapu: Každá doba má své opulentní kulturní hrdiny – v čem je velikášství pro umělce tolik přitažlivé? V čem bohémové nastavují zrcadlo dobové morálce, kde je hranice mezi toxicitou a rebelií? A co mají společného barokní malíř Petr Brandl a rapper Post Malone?


OPULENCE III (DRONE SOUND)
20. 8., 18–22 h Lineup: Tábor, Petra Hermanova Debata: Pavel Turek, Miloš Hroch Rozpuštěný čas. Hojivá síla varhanního zvuku: Varhany jsou hudební nástroj, který své největší slávy dosáhl v období baroka, stylu, který měl společnost vytáhnout z letargie po bolestném úderu morové rány. Dunivý, táhlý dronový zvuk si ale pro své léčivé účinky oblíbily i jiné žánry. Proč k varhanům usedají často hudebníci a hudebnice z experimentální scény? V čem nám dělá dobře ztratit se v hutné zvukové ploše?

//  
https://www.ghmp.cz/doprovodne-programy/opulence-i-baroque-pop/