Co Kdy v Praze: kulturní zpravodaj, denně aktualizované informace o akcích pořádaných v Praze.

Festival japonské kultury v Náprstkově muzeu 28.8. 11-18h. Tradiční hudba, tance i bojová umění, zajímavé přednášky, workshopy, výtvarné dílny pro děti i stánky s různými drobnostmi, ochutnávky gastronomických specialit

24. 8. 2016

festival_japonske_kultury2Festival japonské kultury v Náprstkově muzeu, 28.8. 11.00-18.00. Tradiční hudba, tance i bojová umění, zajímavé přednášky, workshopy, výtvarné dílny pro děti i stánky s různými drobnostmi, ochutnávky gastronomických specialit

Na program na nádvoří je vstup zdarma.

Program festivalu

 • 00 Umění kaligrafie
  Během tohoto workshopu mají začátečníci i pokročilí možnost naučit se či vylepšit své dovednosti v tradičním japonském krasopisu. Umění kaligrafie vás bude učit japonská lektorka Mari Kučera z Česko-japonské společnosti.Rezervace míst:tereza_zbankova@nm.cz. 
  Vstupné:
   80 Kč/osoba.
 • 00 Fuyo no sakura (Sakura ve větru)
  Japonské taneční představení členek souboru Trn v oku v tancích inspirovaných tradičními japonskými tanci ve stylu nihon buyo a odori. Japonské tance v původních tancích a adaptovaných choreografiích Ajny Kenning, studentky tradičního japonského tance – nihon buyo a profesionální tanečnice původem z Prahy a působící v San Franciscu.
 • 20 Aikido
  Embukai (neboli ukázka) aikido v podání dojo Aikido Hostivař. V rámci ukázky budou předvedeny sestavy s jo (tyčí), bokenem (dřevěným mečem) a také technik bez zbraní.
 • 00 Cesta čaje
  Komentovaná ukázka tradičního japonského umění Cesty čaje (čadó) v podání České asociace cesty čaje Urasenke. Po skončení ukázky budete mít možnost si japonský čaj mačča zakoupit a ochutnat.
 • 50 Harukaze (Jarní vánek)
  Další japonské taneční představení členek souboruTrn v oku.
 • 15 Naginata 
  Naginata je jednou z nejstarších jednosečných zbraní. Společně s mečem patřila ke zbroji samurajů. Dnes se řadí k tradičným zbraním japonských bojových umění. Vystoupení oddílu Naginata Goronkai.
 • 30 Tušová malba
  Workshop je zaměřen na tradiční techniky japonské tušové malby, zájemci tak procvičováním základních tahů štětcem proniknou do tajů a krás tohoto umění. Tušovou malbu Vám představí lektorka Harumi Yamada z Česko-japonské společnosti.
  Rezervace míst:
  tereza_zbankova@nm.czVstupné: 80 Kč/osoba.
 • 45 Cesta čaje
  Komentovaná ukázka tradičního japonského umění Cesty čaje (čadó) v podání České asociace cesty čaje Urasenke. Po skončení ukázky budete mít možnost si japonský čaj mačča zakoupit a ochutnat.
 • 30 Bon Odori (lidové tance svátku Obon)
  Další japonské taneční představení členek souboru Trn v oku.
 • 45 Aikido
  Embukai (neboli ukázka) aikido v podání dojo Aikido Hostivař. V rámci ukázky budou předvedeny sestavy s jo (tyčí), bokenem (dřevěným mečem) a také technik bez zbraní.
 • 00 PřednáškaJaponsko na kole
  Přes všechny čtyři japonské ostrovy za 58 dní. Přírodně bohaté Hokkaidó, tepající a přelidněné Honshú, 88 poutních chrámů na Shikoku či Kyúshú s krásným Nagasaki s velmi tragickou historií.
  Přednáší: Monika a Jirka Vackovi
  Vstupné: 30 Kč

 

Po celý den vás navíc čeká

 • Japonské gastronomické speciality
  Restaurace Samurai – ochutnejte japonské speciality například sushi, tradiční polévku Misoshiru, sójové boby Edamame či kuřecí maso s domácí teriyaki omáčkou.
  Japonská domácí cukrárna – vyzkoušejte tradiční japonské sladkosti zajímavých chutí a barev.
  Matcha Tea – ochutnejte japonský jemně mletý bio zelený čaj Matcha a výrobky z něj.
 • Výtvarné dílny pro děti
  děti si budou moci vyzkoušet složit jednodušší origami. Dílny budou probíhat zdarma po celý den.
 • Hra Shogi
  přijďte si zahrát japonskou strategickou hru Shogi. Jedná se o tradiční strategickou hru, která u nás získává na popularitě až v posledních letech. Pravidla hry vás hráči z České asociace Shoginaučí za 5 minut! Hrát mohou dospělí i děti.
 • Květinářství
  zavítejte do tohoto netradičního květinářství a udělejte radost a zlepšete náladu nejen sobě, ale i lidem ve vašem okolí originální maličkostí. V nabídce budoukvětinové věnečky, prstýnky, ozdoby do vlasů, brože a vše možné co si dokážete představit.
 • Knižní bazar
  knihy s asijskou tematikou z Antikvariátu Zeyer.

 

Další informace ZDE : Festival japonské kultury

Další Aktuality