Vítejte na serveru tištěného měsíčníku Co, kdy v Praze se 18ti letou tradicí
prastanek

Navštivte, prozkoumejte a občerstvěte se v Prastánku – dílo Františka Skály, více než šest metrů vysoký objekt, jehož součástí je skutečný stánek na Malostranském náměstí, od 15.6.-3.9.2017

13. 6. 2017

PRASTÁNEK: VÝSTAVA FRANTIŠKA SKÁLY EXPANDUJE NA MALOSTRANSKÉ NÁMĚSTÍ

Prastánek je více než šest metrů vysoký objekt, jehož součástí je skutečný stánek, kde se budete moci občerstvit a prozkoumat další artefakty, které v následujících měsících František Skála připraví. O jeho provoz se postará známý pražský kavárník Ondřej Kobza. Navštívit Prastánek budete moci od 15.6. do 3.9.2017, tedy až do konce výstavy Františka Skály ve Valdštejnské jízdárně.

„Prastánek má sloužit jako místo setkávání, centrum nečekaných interakcí, prostor občerstvení fyzického i duchovního. Odkazuje k městským kioskům, trafikám a stánkům. Oproti nim však není industrializovaným obchodem, ale organicko-rukodělným objektem. Prastánek přináší do turistické plantáže Malé Strany zdivočelou přírodu a zplanělou architekturu. Odkazuje k jiným než pragmatickým hodnotám,“ říká o svém architektonickém díle František Skála. Vytvořil jej z 300 let starého dubového kmene.

www.ngprague.cz

Další Aktuality