Co Kdy v Praze: kulturní zpravodaj, denně aktualizované informace o akcích pořádaných v Praze.

Do voskové společnosti českých i světových politiků a celebrit přibude Donald Trump, 45. prezident Spojených států amerických

20. 1. 2017

donaldTrumpova slavnostní inaugurace v muzeu voskových figurín Grévin Praha proběhla v předvečer té skutečné, která za pozornosti celého světa již 80 let odehrává ve Washingtonu 20. ledna. Do muzea se na sochy amerických prezidentů, které jsou nyní v expozici už dvě, přišli podívat i zástupci Velvyslanectví Spojených států amerických.

Vosková socha Donalda Trumpa vznikala v pařížských ateliérech Grévin a její tvůrci před sebou měli velkou výzvu. Výroba voskové sochy totiž obvykle trvá 3–6 měsíců, a proto musela její výroba započít ještě před vyhlášením výsledků amerických voleb. Ze stejného důvodu pracoval pařížský tým i na soše demokratické kandidátky Hilary Clintonové. Na modelaci sochy Donalda Trumpa pracoval sochař Eric Saint Chaffray, který přímo pro pražskou pobočku připravil již deset voskových soch, mimo jiné i jeho předchůdce v křesle prezidenta USA Baracka Obamu.

Donald Trump rozšíří kolekci voskových osobností muzea, kterých už v samém srdci Prahy najdete více než 80. Na výrobu sochy bylo použito celkem 23 kg vosku a jedná se o třetí nejmohutnější exemplář muzea hned po mýtickém Golemovi a francouzském komikovi Gérardu Depardieu. Trump je oděný v klasickém tmavě modrém obleku s bílou košilí a hedvábnou červenou kravatou, ve kterém se objevoval během prezidentské kampaně. V muzeu Grévin tak nyní máte možnost vidět vedle sebe americké politické rivaly Baracka Obamu i Donalda Trumpa.

 

http://www.grevin-praha.com/cz/zpravy/inaugurace-donalda-trumpa

Další Aktuality